Artesyn Embedded Technologies VS3-C7-C7-20-CE
VS3-C7-C7-20-CE picture photo
Mfg. Part Number
VS3-C7-C7-20-CE
Manufacturer
Product Category
AC DC Converters
Brief Description
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY
Datasheet Download
VS3-C7-C7-20-CE.pdf
Availability of VS3-C7-C7-20-CE
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
VS3-C7-C7-20-CE Order Process
Ship out your order
Specifications of VS3-C7-C7-20-CE
Internal Part NumberEIS-VS3-C7-C7-20-CE
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyAC DC Converters
SeriesVS
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VS3-C7-C7-20-CE
Related LinksVS3-C7-, VS3-C7-C7-20-CE Datasheet, Artesyn Embedded Technologies Distributor
VS3-C7-C7-20-CE Details Description
Related parts for VS3-C7-C7-20-CE
CONN HEADER .100 SINGL R/A 15POS datasheet.pdf
RES 20 OHM 15W 1% TO126 datasheet.pdf
CAP CER 51PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 620UF 250V SCREW datasheet.pdf
RES SMD 88.7KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER N-CH 8-MSOP datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 115VAC WIRE datasheet.pdf
VARISTOR 22V 10A 0603 datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
SR BTS 8MM VERT 10 ASY 20 AMP datasheet.pdf
TRANS 2PNP PREBIAS 0.1W ES6 datasheet.pdf