Virtium Technology Inc. VSFCS2PI008G-100
VSFCS2PI008G-100 picture photo
Mfg. Part Number
VSFCS2PI008G-100
Manufacturer
Product Category
Memory Cards
Brief Description
MEMORY CARD CFAST 8GB SLC
Datasheet Download
VSFCS2PI008G-100.pdf
Availability of VSFCS2PI008G-100
QUANTITY
VSFCS2PI008G-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of VSFCS2PI008G-100
Internal Part NumberEIS-VSFCS2PI008G-100
Category Memory Cards, Modules
FamilyMemory Cards
SeriesStorFly® CFast
Memory TypeCFast
Memory Size8GB
Speed-
TechnologySLC
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VSFCS2PI008G-100
Related LinksVSFCS2PI, VSFCS2PI008G-100 Datasheet, Virtium Technology Inc. Distributor
VSFCS2PI008G-100 Details Description
Related parts for VSFCS2PI008G-100
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 8A 12V datasheet.pdf
SENSOR REED SPST-NO 13.5MM SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 6 RES 680 OHM 7SIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 20.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf