Vishay Thin Film VSSR2001102JUF
VSSR2001102JUF picture photo
Mfg. Part Number
VSSR2001102JUF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 19 RES 1K OHM 20SSOP
Datasheet Download
VSSR2001102JUF.pdf
Availability of VSSR2001102JUF
QUANTITY
VSSR2001102JUF Order Process
Ship out your order
Specifications of VSSR2001102JUF
Internal Part NumberEIS-VSSR2001102JUF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesVSSR Series Resistor Networks
Standard Package55
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesVSSR
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)1k
Tolerance±5%
Number of Resistors19
Number of Pins20
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package20-SSOP
Size / Dimension0.341" L x 0.154" W (8.66mm x 3.91mm)
Height0.069" (1.76mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VSSR2001102JUF
Related LinksVSSR200, VSSR2001102JUF Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
VSSR2001102JUF Details Description
Related parts for VSSR2001102JUF
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS FLAT CABLE IDC datasheet.pdf
KIT EVAL LPC2919 datasheet.pdf
RES 10.0K OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLAN 200POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 23.7 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 28QFNS datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 1.25W DO213AB datasheet.pdf