Vishay Thin Film VSSR2001202JUF
VSSR2001202JUF picture photo
Mfg. Part Number
VSSR2001202JUF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 19 RES 2K OHM 20SSOP
Datasheet Download
VSSR2001202JUF.pdf
Availability of VSSR2001202JUF
QUANTITY
VSSR2001202JUF Order Process
Ship out your order
Specifications of VSSR2001202JUF
Internal Part NumberEIS-VSSR2001202JUF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesVSSR Series Resistor Networks
Standard Package55
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesVSSR
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)2k
Tolerance±5%
Number of Resistors19
Number of Pins20
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package20-SSOP
Size / Dimension0.341" L x 0.154" W (8.66mm x 3.91mm)
Height0.069" (1.76mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VSSR2001202JUF
Related LinksVSSR200, VSSR2001202JUF Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
VSSR2001202JUF Details Description
Related parts for VSSR2001202JUF
RES SMD 510 OHM 0.1% 1/16W 0816 datasheet.pdf
IC DDR2 SDRAM 512MBIT 60FBGA datasheet.pdf
SLIDE RAIL MOUNTED 16X19" PAIR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
RES 15 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1A SOT89-5 datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf