Vishay Thin Film VSSR2401391JUF
VSSR2401391JUF picture photo
Mfg. Part Number
VSSR2401391JUF
Brief Description
RES ARRAY 23 RES 390 OHM 24SSOP
Datasheet Download
VSSR2401391JUF.pdf
Availability of VSSR2401391JUF
QUANTITY
VSSR2401391JUF Order Process
Ship out your order
Specifications of VSSR2401391JUF
Internal Part NumberEIS-VSSR2401391JUF
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)390
Tolerance±5%
Number of Resistors23
Number of Pins24
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case24-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package24-SSOP
Size / Dimension0.341" L x 0.154" W (8.66mm x 3.91mm)
Height0.069" (1.76mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VSSR2401391JUF
Related LinksVSSR240, VSSR2401391JUF Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
VSSR2401391JUF Details Description
Related parts for VSSR2401391JUF
RES SMD 174 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE PIN GP 200V SOT-23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 220PF 2KV X7R 1812 datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS TYPE A VERT datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 150V 0606 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
SLAD 10/180 3.2SN ORG datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 27W datasheet.pdf