Vishay Thin Film VSSR2401472JUF
VSSR2401472JUF picture photo
Mfg. Part Number
VSSR2401472JUF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 23 RES 4.7K OHM 24SSOP
Datasheet Download
VSSR2401472JUF.pdf
Availability of VSSR2401472JUF
QUANTITY
VSSR2401472JUF Order Process
Ship out your order
Specifications of VSSR2401472JUF
Internal Part NumberEIS-VSSR2401472JUF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesVSSR Series Resistor Networks
Standard Package55
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesVSSR
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±5%
Number of Resistors23
Number of Pins24
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case24-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package24-SSOP
Size / Dimension0.341" L x 0.154" W (8.66mm x 3.91mm)
Height0.069" (1.76mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VSSR2401472JUF
Related LinksVSSR240, VSSR2401472JUF Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
VSSR2401472JUF Details Description
Related parts for VSSR2401472JUF
IC REG LDO 2.1V 5A DDPAK datasheet.pdf
IDC CABLE - MDM34T/MC34M/MDM34T datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 6" 1MM 36POS datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 3KV Y5R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf