Vishay Thin Film VSSR2403151JUF
VSSR2403151JUF picture photo
Mfg. Part Number
VSSR2403151JUF
Brief Description
RES ARRAY 12 RES 150 OHM 24SSOP
Datasheet Download
VSSR2403151JUF.pdf
Availability of VSSR2403151JUF
QUANTITY
VSSR2403151JUF Order Process
Ship out your order
Specifications of VSSR2403151JUF
Internal Part NumberEIS-VSSR2403151JUF
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)150
Tolerance±5%
Number of Resistors12
Number of Pins24
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case24-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package24-SSOP
Size / Dimension0.341" L x 0.154" W (8.66mm x 3.91mm)
Height0.069" (1.76mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VSSR2403151JUF
Related LinksVSSR240, VSSR2403151JUF Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
VSSR2403151JUF Details Description
Related parts for VSSR2403151JUF
IC MULTIVIBRATOR MONO DUAL 16DIP datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 37POS STR datasheet.pdf
TERM RING 18-16AWG #6 PIDG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 50POS 5A datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 20MHZ 8WSON datasheet.pdf
CONTROL LOG 6 IN 4 OUT 100-240V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 250W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 2POS SKT datasheet.pdf
PLUG 8POS W/0.5 M TPE WIRE datasheet.pdf