Vishay Thin Film VSSR2403470GTF
VSSR2403470GTF picture photo
Mfg. Part Number
VSSR2403470GTF
Brief Description
RES ARRAY 12 RES 47 OHM 24SSOP
Datasheet Download
VSSR2403470GTF.pdf
Availability of VSSR2403470GTF
QUANTITY
VSSR2403470GTF Order Process
Ship out your order
Specifications of VSSR2403470GTF
Internal Part NumberEIS-VSSR2403470GTF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesVSSR Series Resistor Networks
Standard Package2,500
SeriesVSSR
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)47
Tolerance±2%
Number of Resistors12
Number of Pins24
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case24-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package24-SSOP
Size / Dimension0.341" L x 0.154" W (8.66mm x 3.91mm)
Height0.069" (1.76mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VSSR2403470GTF
Related LinksVSSR240, VSSR2403470GTF Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
VSSR2403470GTF Details Description
Related parts for VSSR2403470GTF
RES SMD 88.7 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS 4.2MM VERT TIN datasheet.pdf
BRACKET MOUNTING 1 1/2 X 4" datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 30V 8DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 27MM datasheet.pdf
D4SL-2QDA-D datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 8POS datasheet.pdf
IC VREF SERIES 1.5V SOT23-3 datasheet.pdf