IXYS Corporation VUO28-12NO7
VUO28-12NO7 picture photo
Mfg. Part Number
VUO28-12NO7
Manufacturer
Product Category
Bridge Rectifiers
Brief Description
RECT BRIDGE 3PH 1200V ECO-PAC1
Datasheet Download
VUO28-12NO7.pdf
Availability of VUO28-12NO7
QUANTITY
VUO28-12NO7 Order Process
Ship out your order
Specifications of VUO28-12NO7
Internal Part NumberEIS-VUO28-12NO7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyBridge Rectifiers
Series-
PackagingBulk
Diode TypeThree Phase
Voltage - Peak Reverse (Max)1200V
Current - DC Forward (If) (Max)28A
Mounting TypeChassis Mount
Package / CaseECO-PAC1
Supplier Device PackageECO-PAC1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VUO28-12NO7
Related LinksVUO28, VUO28-12NO7 Datasheet, IXYS Corporation Distributor
VUO28-12NO7 Details Description
Related parts for VUO28-12NO7
IC INVERTER DUAL 8-INPUT 48TSSOP datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 2.5MHZ 8SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 150PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 100W D 56TSSOP datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 24TQFN datasheet.pdf
RES SMD 8.25 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 523 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf