CUI Inc. VWRBT3-D48-S15-SMT-TR
VWRBT3-D48-S15-SMT-TR picture photo
Mfg. Part Number
VWRBT3-D48-S15-SMT-TR
Brief Description
DC/DC CONVERTER 15V 3W
Datasheet Download
VWRBT3-D48-S15-SMT-TR.pdf
Availability of VWRBT3-D48-S15-SMT-TR
QUANTITY
VWRBT3-D48-S15-SMT-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of VWRBT3-D48-S15-SMT-TR
Internal Part NumberEIS-VWRBT3-D48-S15-SMT-TR
FamilyDC DC Converters
SeriesVWRBT3
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)36V
Voltage - Input (Max)72V
Voltage - Output 115V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)200mA
Power (Watts) - Manufacture Series3W
Voltage - Isolation1.5kV (1500V)
Package / Case16-SMD Module (6 Leads)
Size / Dimension0.94" L x 0.54" W x 0.30" H (23.9mm x 13.7mm x 7.5mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency80%
Power (Watts) - Max3W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VWRBT3-D48-S15-SMT-TR
Related LinksVWRBT3-D48, VWRBT3-D48-S15-SMT-TR Datasheet, CUI Inc. Distributor
VWRBT3-D48-S15-SMT-TR Details Description
Related parts for VWRBT3-D48-S15-SMT-TR
OPTOISO 2.5KV TRANS W/BASE 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 16POS 2MM SMD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 1A DO213AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf