Vishay/BCcomponents VY1221K31Y5SQ63L0
VY1221K31Y5SQ63L0 picture photo
Mfg. Part Number
VY1221K31Y5SQ63L0
Brief Description
CAP CER 220PF 760VAC Y5S RADIAL
Datasheet Download
VY1221K31Y5SQ63L0.pdf
Availability of VY1221K31Y5SQ63L0
QUANTITY
VY1221K31Y5SQ63L0 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY1221K31Y5SQ63L0
Internal Part NumberEIS-VY1221K31Y5SQ63L0
3D ModelVY1.stp
Standard Package1,000
SeriesVY1
PackagingBulk
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated760VAC
Temperature CoefficientY5S
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY1221K31Y5SQ63L0
Related LinksVY1221K3, VY1221K31Y5SQ63L0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY1221K31Y5SQ63L0 Details Description
Related parts for VY1221K31Y5SQ63L0
CAP CER 33PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
IC PMU PROGR MULTIFUNCTION 40LLP datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 600MA 344.5 MOHM datasheet.pdf
RES 62 OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 470 OHM 0804 datasheet.pdf
FIXED IND 5.6MH 180MA 11.2 OHM datasheet.pdf
HDR 22POS RA 2MM datasheet.pdf