Vishay/BCcomponents VY1221K31Y5SQ63V0
VY1221K31Y5SQ63V0 picture photo
Mfg. Part Number
VY1221K31Y5SQ63V0
Brief Description
CAP CER 220PF 760VAC Y5S RADIAL
Datasheet Download
VY1221K31Y5SQ63V0.pdf
Availability of VY1221K31Y5SQ63V0
QUANTITY
VY1221K31Y5SQ63V0 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY1221K31Y5SQ63V0
Internal Part NumberEIS-VY1221K31Y5SQ63V0
3D ModelVY1.stp
Standard Package1,000
SeriesVY1
PackagingBulk
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated760VAC
Temperature CoefficientY5S
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY1221K31Y5SQ63V0
Related LinksVY1221K3, VY1221K31Y5SQ63V0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY1221K31Y5SQ63V0 Details Description
Related parts for VY1221K31Y5SQ63V0
TRIMMER 5K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
IC TERM SCSI ULT3 LVD/SE 48-LQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 0.8MM 50POS R/A AU T/H datasheet.pdf
RES SMD 24.9KOHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
VARISTOR 675V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
RES 4.22K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 79MM datasheet.pdf
RES SMD 0.2 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
EXTRACT TOOL IMPACT 5X12 DC datasheet.pdf
CAP CER 180PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf