Vishay/BCcomponents VY1222M47Y5UG63L0
VY1222M47Y5UG63L0 picture photo
Mfg. Part Number
VY1222M47Y5UG63L0
Brief Description
CAP CER 2200PF 760VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
VY1222M47Y5UG63L0.pdf
Availability of VY1222M47Y5UG63L0
QUANTITY
VY1222M47Y5UG63L0 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY1222M47Y5UG63L0
Internal Part NumberEIS-VY1222M47Y5UG63L0
3D ModelVY1.stp
Standard Package1,000
SeriesVY1
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated760VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.472" Dia (12.00mm)
Height - Seated (Max)0.591" (15.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY1222M47Y5UG63L0
Related LinksVY1222M4, VY1222M47Y5UG63L0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY1222M47Y5UG63L0 Details Description
Related parts for VY1222M47Y5UG63L0
IC TXRX RS485 20MBPS 8-DFN datasheet.pdf
CONN PLUG 42POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
IC MPU OMAP-L1X 456MHZ 361NFBGA datasheet.pdf
IPD M8 SHLD 3W SPST M12 datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 500MW DO35 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf