Vishay/BCcomponents VY1330K31Y5SQ63V0
VY1330K31Y5SQ63V0 picture photo
Mfg. Part Number
VY1330K31Y5SQ63V0
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 33PF 760VAC Y5S RADIAL
Datasheet Download
VY1330K31Y5SQ63V0.pdf
Availability of VY1330K31Y5SQ63V0
QUANTITY
VY1330K31Y5SQ63V0 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY1330K31Y5SQ63V0
Internal Part NumberEIS-VY1330K31Y5SQ63V0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesVY Series Safety Capacitors
3D ModelVY1.stp
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVY1
PackagingBulk
Capacitance33pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated760VAC
Temperature CoefficientY5S
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y1
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY1330K31Y5SQ63V0
Related LinksVY1330K3, VY1330K31Y5SQ63V0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY1330K31Y5SQ63V0 Details Description
Related parts for VY1330K31Y5SQ63V0
RES SMD 11.3 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 1A DPAK datasheet.pdf
SSR SPST-NO 240VAC 15A PHASE datasheet.pdf
IC CLK GEN I2C BUS PROG 24QFN datasheet.pdf
RES 110 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS PIN datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf