Vishay/BCcomponents VY1331K31Y5SQ6XT0
VY1331K31Y5SQ6XT0 picture photo
Mfg. Part Number
VY1331K31Y5SQ6XT0
Brief Description
CAP CER 330PF 760VAC Y5S RADIAL
Datasheet Download
VY1331K31Y5SQ6XT0.pdf
Availability of VY1331K31Y5SQ6XT0
QUANTITY
VY1331K31Y5SQ6XT0 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY1331K31Y5SQ6XT0
Internal Part NumberEIS-VY1331K31Y5SQ6XT0
3D ModelVY1.stp
Standard Package3,000
SeriesVY1
PackagingBulk
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated760VAC
Temperature CoefficientY5S
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY1331K31Y5SQ6XT0
Related LinksVY1331K3, VY1331K31Y5SQ6XT0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY1331K31Y5SQ6XT0 Details Description
Related parts for VY1331K31Y5SQ6XT0
IC MCU 8BIT 20KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
SWITCH VOLT-SELECT PNL MNT 6POS datasheet.pdf
CONN TERMINATOR PLUG BNC 75OHM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 4MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CONN FFC PIN HSG 12POS 2.54MM datasheet.pdf
IC 4.12V P-P 15% TO92-3 datasheet.pdf
CABLE ETHERNET RJ45/RJ45 3M datasheet.pdf
Connector Receptacle 3 Position 0.156" (3.96mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 1MHZ 8SOP datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 1W 12V 83MA OUT datasheet.pdf