Vishay/BCcomponents VY1332K59Y5UQ64V0
VY1332K59Y5UQ64V0 picture photo
Mfg. Part Number
VY1332K59Y5UQ64V0
Brief Description
CAP CER 3300PF 760VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
VY1332K59Y5UQ64V0.pdf
Availability of VY1332K59Y5UQ64V0
QUANTITY
VY1332K59Y5UQ64V0 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY1332K59Y5UQ64V0
Internal Part NumberEIS-VY1332K59Y5UQ64V0
3D ModelVY1.stp
Standard Package1,000
SeriesVY1
PackagingBulk
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated760VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.591" Dia (15.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY1332K59Y5UQ64V0
Related LinksVY1332K5, VY1332K59Y5UQ64V0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY1332K59Y5UQ64V0 Details Description
Related parts for VY1332K59Y5UQ64V0
DIODE ZENER 15V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5MH 110MA 26.5 OHM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 11 (10 + 1 Coax) Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES SMD 18.7 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 50V Y5V RADIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 15A 110V datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
TOOL F.BACK CODING DEVICE datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE D 11 CKTS LGT 127 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf