Vishay/BCcomponents VY1332M59Y5UQ6TV0
VY1332M59Y5UQ6TV0 picture photo
Mfg. Part Number
VY1332M59Y5UQ6TV0
Brief Description
CAP CER 3300PF 760VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
VY1332M59Y5UQ6TV0.pdf
Availability of VY1332M59Y5UQ6TV0
QUANTITY
VY1332M59Y5UQ6TV0 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY1332M59Y5UQ6TV0
Internal Part NumberEIS-VY1332M59Y5UQ6TV0
3D ModelVY1.stp
Standard Package500
SeriesVY1
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated760VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.591" Dia (15.00mm)
Height - Seated (Max)0.748" (19.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY1332M59Y5UQ6TV0
Related LinksVY1332M5, VY1332M59Y5UQ6TV0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY1332M59Y5UQ6TV0 Details Description
Related parts for VY1332M59Y5UQ6TV0
IC MCU 8BIT 1.75KB OTP 20SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK 10.16MM VERT 3POS PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V D2PAK datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 7" 1MM 5POS datasheet.pdf
OPTOISO 5KV DARL W/BASE 6SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf