Vishay/BCcomponents VY1470K31Y5SQ6BV0
VY1470K31Y5SQ6BV0 picture photo
Mfg. Part Number
VY1470K31Y5SQ6BV0
Brief Description
CAP CER 47PF 760VAC Y5S RADIAL
Datasheet Download
VY1470K31Y5SQ6BV0.pdf
Availability of VY1470K31Y5SQ6BV0
QUANTITY
VY1470K31Y5SQ6BV0 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY1470K31Y5SQ6BV0
Internal Part NumberEIS-VY1470K31Y5SQ6BV0
3D ModelVY1.stp
Standard Package3,000
SeriesVY1
PackagingBulk
Capacitance47pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated760VAC
Temperature CoefficientY5S
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY1470K31Y5SQ6BV0
Related LinksVY1470K3, VY1470K31Y5SQ6BV0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY1470K31Y5SQ6BV0 Details Description
Related parts for VY1470K31Y5SQ6BV0
FIXED IND 1.5NH 490MA 260 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 2A 250VAC 125VDC datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ADM2482 datasheet.pdf
RES 36.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DRIP SHIELD KIT DK SERIES LT GRY datasheet.pdf
CABLE 7POS .100 JUMPER 16 INCH datasheet.pdf
TXRX DWDM 10X50GHZ APD XFP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf
350 TB RIS CLA SOLID 2ND datasheet.pdf
RES SMD 309 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf