Vishay/BCcomponents VY1471K31Y5UQ6UL0
VY1471K31Y5UQ6UL0 picture photo
Mfg. Part Number
VY1471K31Y5UQ6UL0
Brief Description
CAP CER 470PF 760VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
VY1471K31Y5UQ6UL0.pdf
Availability of VY1471K31Y5UQ6UL0
QUANTITY
VY1471K31Y5UQ6UL0 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY1471K31Y5UQ6UL0
Internal Part NumberEIS-VY1471K31Y5UQ6UL0
3D ModelVY1.stp
Standard Package750
SeriesVY1
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated760VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY1471K31Y5UQ6UL0
Related LinksVY1471K3, VY1471K31Y5UQ6UL0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY1471K31Y5UQ6UL0 Details Description
Related parts for VY1471K31Y5UQ6UL0
RES 442 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC CPU SUPERV 32K EE 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V NP0 1812 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf