Vishay/BCcomponents VY1471M31Y5UQ6UV0
VY1471M31Y5UQ6UV0 picture photo
Mfg. Part Number
VY1471M31Y5UQ6UV0
Brief Description
CAP CER 470PF 760VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
VY1471M31Y5UQ6UV0.pdf
Availability of VY1471M31Y5UQ6UV0
QUANTITY
VY1471M31Y5UQ6UV0 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY1471M31Y5UQ6UV0
Internal Part NumberEIS-VY1471M31Y5UQ6UV0
3D ModelVY1.stp
Standard Package750
SeriesVY1
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance470pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated760VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY1471M31Y5UQ6UV0
Related LinksVY1471M3, VY1471M31Y5UQ6UV0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY1471M31Y5UQ6UV0 Details Description
Related parts for VY1471M31Y5UQ6UV0
CONN HEADER .100 DUAL STR 24POS datasheet.pdf
RES SMD 5.36KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 1PF 25V 0603 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V Z5U AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 27PF 150V 0606 datasheet.pdf
FUSE GLASS 10A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES 1.29K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 5W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS SKT datasheet.pdf
470UF 35V 10X20MM 105C 3000H datasheet.pdf