Vishay/BCcomponents VY1680K31Y5SQ6UV0
VY1680K31Y5SQ6UV0 picture photo
Mfg. Part Number
VY1680K31Y5SQ6UV0
Brief Description
CAP CER 68PF 760VAC Y5S RADIAL
Datasheet Download
VY1680K31Y5SQ6UV0.pdf
Availability of VY1680K31Y5SQ6UV0
QUANTITY
VY1680K31Y5SQ6UV0 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY1680K31Y5SQ6UV0
Internal Part NumberEIS-VY1680K31Y5SQ6UV0
3D ModelVY1.stp
PCN Design/SpecificationMultiple Devices Elimination of Pb 26/Feb/2015
Standard Package750
SeriesVY1
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance68pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated760VAC
Temperature CoefficientY5S
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY1680K31Y5SQ6UV0
Related LinksVY1680K3, VY1680K31Y5SQ6UV0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY1680K31Y5SQ6UV0 Details Description
Related parts for VY1680K31Y5SQ6UV0
SWITCH 4 POS DIP EXT ROCK SEALED datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 WW datasheet.pdf
CAP TRIMMER 5-25PF 100V TH datasheet.pdf
IC PWM CTRLR SYNC BUCK DL 48QFN datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 500MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
2.54MM DRSW SMT HDR datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 300VAC Z5U RADIAL datasheet.pdf