Vishay/BCcomponents VY2100K29U2JG6TV5
VY2100K29U2JG6TV5 picture photo
Mfg. Part Number
VY2100K29U2JG6TV5
Brief Description
CAP CER 10PF 440VAC U2J RADIAL
Datasheet Download
VY2100K29U2JG6TV5.pdf
Availability of VY2100K29U2JG6TV5
QUANTITY
VY2100K29U2JG6TV5 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY2100K29U2JG6TV5
Internal Part NumberEIS-VY2100K29U2JG6TV5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelVY2.stp
Standard Package1,000
SeriesVY2
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max)0.453" (11.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY2100K29U2JG6TV5
Related LinksVY2100K2, VY2100K29U2JG6TV5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY2100K29U2JG6TV5 Details Description
Related parts for VY2100K29U2JG6TV5
FIXED IND 3.3UH 300MA 2 OHM TH datasheet.pdf
Crystal 26.5971MHz 20ppm 12pF 30 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 62MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 0.033 OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 36 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 31.6K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
DIODE MODULE 40V 300A 3T0WER datasheet.pdf