Vishay/BCcomponents VY2100K29U2JG6TV7
VY2100K29U2JG6TV7 picture photo
Mfg. Part Number
VY2100K29U2JG6TV7
Brief Description
CAP CER 10PF 440VAC U2J RADIAL
Datasheet Download
VY2100K29U2JG6TV7.pdf
Availability of VY2100K29U2JG6TV7
QUANTITY
VY2100K29U2JG6TV7 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY2100K29U2JG6TV7
Internal Part NumberEIS-VY2100K29U2JG6TV7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelVY2.stp
Standard Package1,000
SeriesVY2
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max)0.453" (11.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY2100K29U2JG6TV7
Related LinksVY2100K2, VY2100K29U2JG6TV7 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY2100K29U2JG6TV7 Details Description
Related parts for VY2100K29U2JG6TV7
CAP TANT 6.8UF 25V 20% 2413 datasheet.pdf
CONN 50POS 2MM HEADER DL STR SMD datasheet.pdf
CARDEDGE 40POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CBL 17POS 0.5MM JMPR TYPE A 6" datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.105" NYLON 2.92MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 4POS SKT datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M12 NYLON 88MM datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 40POS datasheet.pdf