Vishay/BCcomponents VY2103M63Y5US6TV0
VY2103M63Y5US6TV0 picture photo
Mfg. Part Number
VY2103M63Y5US6TV0
Brief Description
CAP CER 10000PF 440VAC Y5U RDL
Datasheet Download
VY2103M63Y5US6TV0.pdf
Availability of VY2103M63Y5US6TV0
QUANTITY
VY2103M63Y5US6TV0 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY2103M63Y5US6TV0
Internal Part NumberEIS-VY2103M63Y5US6TV0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesVY Series Safety Capacitors
3D ModelVY2.stp
Standard Package500
SeriesVY2
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.630" Dia (16.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY2103M63Y5US6TV0
Related LinksVY2103M6, VY2103M63Y5US6TV0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY2103M63Y5US6TV0 Details Description
Related parts for VY2103M63Y5US6TV0
IC SUPERVISOR LO/HI 4.00V SOT-26 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS .100" STACKER datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PIN datasheet.pdf
TRIMMER 20 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 14POS GOLD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 1W datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 1KB FLASH 10SSOP T& datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 300MW SOT23 datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC datasheet.pdf