Vishay/BCcomponents VY2150K29U2JG6TV5
VY2150K29U2JG6TV5 picture photo
Mfg. Part Number
VY2150K29U2JG6TV5
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 15PF 440VAC U2J RADIAL
Datasheet Download
VY2150K29U2JG6TV5.pdf
Availability of VY2150K29U2JG6TV5
QUANTITY
VY2150K29U2JG6TV5 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY2150K29U2JG6TV5
Internal Part NumberEIS-VY2150K29U2JG6TV5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelVY2.stp
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVY2
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max)0.453" (11.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY2150K29U2JG6TV5
Related LinksVY2150K2, VY2150K29U2JG6TV5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY2150K29U2JG6TV5 Details Description
Related parts for VY2150K29U2JG6TV5
IC REG LDO 3.2V 0.15A 5DSBGA datasheet.pdf
TRANS NPN BIPO 12V 80MA 86-SMD datasheet.pdf
IC SYNC FIFO 16KX18 100BGA datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3V SOT-6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 4V X7R 0612 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS PIN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 18.2 OHM 1% 5W datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS PNL MNT PIN datasheet.pdf