Vishay/BCcomponents VY2150K29U2JG6UV5
VY2150K29U2JG6UV5 picture photo
Mfg. Part Number
VY2150K29U2JG6UV5
Brief Description
CAP CER 15PF 440VAC U2J RADIAL
Datasheet Download
VY2150K29U2JG6UV5.pdf
Availability of VY2150K29U2JG6UV5
QUANTITY
VY2150K29U2JG6UV5 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY2150K29U2JG6UV5
Internal Part NumberEIS-VY2150K29U2JG6UV5
SeriesVY2
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance15pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max)0.453" (11.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY2150K29U2JG6UV5
Related LinksVY2150K2, VY2150K29U2JG6UV5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY2150K29U2JG6UV5 Details Description
Related parts for VY2150K29U2JG6UV5
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 20% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 327 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 10POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 2.67K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 569 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 120K OHM 0.1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 63.4K OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
Connector Socket 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HDR 96POS W/O POST SMD datasheet.pdf