Vishay/BCcomponents VY2151K29Y5SG63V5
VY2151K29Y5SG63V5 picture photo
Mfg. Part Number
VY2151K29Y5SG63V5
Brief Description
CAP CER 150PF 440VAC Y5S RADIAL
Datasheet Download
VY2151K29Y5SG63V5.pdf
Availability of VY2151K29Y5SG63V5
QUANTITY
VY2151K29Y5SG63V5 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY2151K29Y5SG63V5
Internal Part NumberEIS-VY2151K29Y5SG63V5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelVY2.stp
PCN Design/SpecificationMultiple Devices Elimination of Pb 26/Feb/2015
SeriesVY2
PackagingBulk
Capacitance150pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5S
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max)0.453" (11.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY2151K29Y5SG63V5
Related LinksVY2151K2, VY2151K29Y5SG63V5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY2151K29Y5SG63V5 Details Description
Related parts for VY2151K29Y5SG63V5
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
Connector Header 12 Position 0.250" (6.35mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC DGTL MEDIA PROC 529-FCBGA datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 500 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 148.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 15V 2214 datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.2V 200MW SOD323 datasheet.pdf