Vishay/BCcomponents VY2151K29Y5SG6UV5
VY2151K29Y5SG6UV5 picture photo
Mfg. Part Number
VY2151K29Y5SG6UV5
Brief Description
CAP CER 150PF 440VAC Y5S RADIAL
Datasheet Download
VY2151K29Y5SG6UV5.pdf
Availability of VY2151K29Y5SG6UV5
QUANTITY
VY2151K29Y5SG6UV5 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY2151K29Y5SG6UV5
Internal Part NumberEIS-VY2151K29Y5SG6UV5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelVY2.stp
PCN Design/SpecificationMultiple Devices Elimination of Pb 26/Feb/2015
SeriesVY2
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance150pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5S
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max)0.453" (11.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY2151K29Y5SG6UV5
Related LinksVY2151K2, VY2151K29Y5SG6UV5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY2151K29Y5SG6UV5 Details Description
Related parts for VY2151K29Y5SG6UV5
SSD 152GB SCSI datasheet.pdf
RES 976 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC JITTER ATTENUATOR 24-TSSOP datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 14"L X 12"W datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
FUSE ACS BLOCK STORAGE datasheet.pdf
RES 1.38K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.74 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 30COND 18AWG 1000' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE SKT datasheet.pdf