Vishay/BCcomponents VY2152M31Y5UG63V0
VY2152M31Y5UG63V0 picture photo
Mfg. Part Number
VY2152M31Y5UG63V0
Brief Description
CAP CER 1500PF 440VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
VY2152M31Y5UG63V0.pdf
Availability of VY2152M31Y5UG63V0
QUANTITY
VY2152M31Y5UG63V0 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY2152M31Y5UG63V0
Internal Part NumberEIS-VY2152M31Y5UG63V0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelVY2.stp
Standard Package1,000
SeriesVY2
PackagingBulk
Capacitance1500pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY2152M31Y5UG63V0
Related LinksVY2152M3, VY2152M31Y5UG63V0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY2152M31Y5UG63V0 Details Description
Related parts for VY2152M31Y5UG63V0
PANEL FRONT 19.2X19X0.13" GREY datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 10ppm 10pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 10A TO220AC datasheet.pdf
IC FPGA 744 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 5.08MM datasheet.pdf
SWITCH ROLLER LEVER ASSMBLY datasheet.pdf
RES SMD 825 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
RES 25.5K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
2MM LATCH/EJECT HEADER 26 CONTAC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf