Vishay/BCcomponents VY2152M31Y5UG6UV0
VY2152M31Y5UG6UV0 picture photo
Mfg. Part Number
VY2152M31Y5UG6UV0
Brief Description
CAP CER 1500PF 440VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
VY2152M31Y5UG6UV0.pdf
Availability of VY2152M31Y5UG6UV0
QUANTITY
VY2152M31Y5UG6UV0 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY2152M31Y5UG6UV0
Internal Part NumberEIS-VY2152M31Y5UG6UV0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelVY2.stp
Standard Package750
SeriesVY2
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance1500pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY2152M31Y5UG6UV0
Related LinksVY2152M3, VY2152M31Y5UG6UV0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY2152M31Y5UG6UV0 Details Description
Related parts for VY2152M31Y5UG6UV0
IC DAC DUAL V-OUT 10BIT 16-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 0.075 OHM 5% 2W 4527 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 4.5MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V 62A TO-263 datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
XCEDE HD RIGHT 2W 6PVH 6COL WK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .156" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 42.9MM PANEL MOUNT datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 100V T/H datasheet.pdf