Vishay/BCcomponents VY2221K29Y5SG63L7A
VY2221K29Y5SG63L7A picture photo
Mfg. Part Number
VY2221K29Y5SG63L7A
Brief Description
CAP CER 220PF 440VAC Y5S RADIAL
Datasheet Download
VY2221K29Y5SG63L7A.pdf
Availability of VY2221K29Y5SG63L7A
QUANTITY
VY2221K29Y5SG63L7A Order Process
Ship out your order
Specifications of VY2221K29Y5SG63L7A
Internal Part NumberEIS-VY2221K29Y5SG63L7A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelVY2.stp
PCN Design/SpecificationMultiple Devices Elimination of Pb 26/Feb/2015
Standard Package1,000
SeriesVY2
PackagingBulk
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5S
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max)0.413" (10.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY2221K29Y5SG63L7A
Related LinksVY2221K29, VY2221K29Y5SG63L7A Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY2221K29Y5SG63L7A Details Description
Related parts for VY2221K29Y5SG63L7A
RES SMD 28 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
C/A 24FIB MPO 62.5/125 PLENUM datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
FIXED IND 5.6NH 760MA 83 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
TVS DIODE 40.2VWM 64.8VC DO41 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 8POS GOLD datasheet.pdf
CAP CER 5.4PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf