Vishay/BCcomponents VY2221K29Y5SG63V7
VY2221K29Y5SG63V7 picture photo
Mfg. Part Number
VY2221K29Y5SG63V7
Brief Description
CAP CER 220PF 440VAC Y5S RADIAL
Datasheet Download
VY2221K29Y5SG63V7.pdf
Availability of VY2221K29Y5SG63V7
QUANTITY
VY2221K29Y5SG63V7 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY2221K29Y5SG63V7
Internal Part NumberEIS-VY2221K29Y5SG63V7
Standard Package1,000
SeriesVY2
PackagingBulk
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5S
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max)0.453" (11.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY2221K29Y5SG63V7
Related LinksVY2221K2, VY2221K29Y5SG63V7 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY2221K29Y5SG63V7 Details Description
Related parts for VY2221K29Y5SG63V7
RES SMD 16.9 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 36POS GOLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 2% 50VDC 1210 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU I2C 8-MSOP datasheet.pdf
MGRID HDR SHRD VT/SLOT/PG datasheet.pdf
40W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
Connector Socket 48 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
RES 0.01 OHM 2W .5% RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 42 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
STD POLY MOLDED PARTS datasheet.pdf
CTV 32C 32#20 SKT PLUG datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf