Vishay/BCcomponents VY2221K29Y5SG6UV5
VY2221K29Y5SG6UV5 picture photo
Mfg. Part Number
VY2221K29Y5SG6UV5
Brief Description
CAP CER 220PF 440VAC Y5S RADIAL
Datasheet Download
VY2221K29Y5SG6UV5.pdf
Availability of VY2221K29Y5SG6UV5
QUANTITY
VY2221K29Y5SG6UV5 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY2221K29Y5SG6UV5
Internal Part NumberEIS-VY2221K29Y5SG6UV5
Standard Package1,000
SeriesVY2
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5S
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max)0.453" (11.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY2221K29Y5SG6UV5
Related LinksVY2221K2, VY2221K29Y5SG6UV5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY2221K29Y5SG6UV5 Details Description
Related parts for VY2221K29Y5SG6UV5
IC SUPER MPU 4.65 100MA 16DIP datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 10% 100VDC AXIAL datasheet.pdf
CA SM LDD SCD(NG)TO2.5BAY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
1X4 EMI HOUSING ASSY 1 DEGREE datasheet.pdf
RES SMD 1.07K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
CONN XA HOUSING 6 POS 2.5MM RET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 1A SJP datasheet.pdf
D-SUB FILTER 25POS IP67 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf