Vishay/BCcomponents VY2221K29Y5SS63L7A
VY2221K29Y5SS63L7A picture photo
Mfg. Part Number
VY2221K29Y5SS63L7A
Brief Description
CAP CER 220PF 440VAC Y5S RADIAL
Datasheet Download
VY2221K29Y5SS63L7A.pdf
Availability of VY2221K29Y5SS63L7A
QUANTITY
VY2221K29Y5SS63L7A Order Process
Ship out your order
Specifications of VY2221K29Y5SS63L7A
Internal Part NumberEIS-VY2221K29Y5SS63L7A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesVY Series Safety Capacitors
3D ModelVY2.stp
PCN Design/SpecificationMultiple Devices Elimination of Pb 26/Feb/2015
SeriesVY2
PackagingBulk
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5S
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY2221K29Y5SS63L7A
Related LinksVY2221K29, VY2221K29Y5SS63L7A Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY2221K29Y5SS63L7A Details Description
Related parts for VY2221K29Y5SS63L7A
CONV DC/DC 12V OUT 165W REMOTE datasheet.pdf
FUSE 20A 125V ALARM IND datasheet.pdf
ELECT VAC PORTABLE 110VAC W/ACC datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 24SO datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 37A DPAK datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.2A 8WSON datasheet.pdf
IC REG DL BUCK/LINEAR 16-MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
RES 100 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf