Vishay/BCcomponents VY2222M35Y5UG6TV7A
VY2222M35Y5UG6TV7A picture photo
Mfg. Part Number
VY2222M35Y5UG6TV7A
Brief Description
CAP CER 2200PF 440VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
VY2222M35Y5UG6TV7A.pdf
Availability of VY2222M35Y5UG6TV7A
QUANTITY
VY2222M35Y5UG6TV7A Order Process
Ship out your order
Specifications of VY2222M35Y5UG6TV7A
Internal Part NumberEIS-VY2222M35Y5UG6TV7A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelVY2.stp
Standard Package500
SeriesVY2
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)0.512" (13.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY2222M35Y5UG6TV7A
Related LinksVY2222M35, VY2222M35Y5UG6TV7A Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY2222M35Y5UG6TV7A Details Description
Related parts for VY2222M35Y5UG6TV7A
RELAY REED SPST 500MA 5V datasheet.pdf
CORD 18AWG 3COND SJT GRAY datasheet.pdf
RES SMD 57.6KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTER 8BIT 16-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 1.5A 256 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS 24AWG MTA-100 datasheet.pdf
TVS DIODE 11VWM 19.11VC SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 1.1A 125 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 500V SCREW datasheet.pdf