Vishay/BCcomponents VY2222M35Y5US6TV5
VY2222M35Y5US6TV5 picture photo
Mfg. Part Number
VY2222M35Y5US6TV5
Brief Description
CAP CER 2200PF 440VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
VY2222M35Y5US6TV5.pdf
Availability of VY2222M35Y5US6TV5
QUANTITY
VY2222M35Y5US6TV5 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY2222M35Y5US6TV5
Internal Part NumberEIS-VY2222M35Y5US6TV5
3D ModelVY2.stp
Standard Package1,000
SeriesVY2
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)0.512" (13.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY2222M35Y5US6TV5
Related LinksVY2222M3, VY2222M35Y5US6TV5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY2222M35Y5US6TV5 Details Description
Related parts for VY2222M35Y5US6TV5
RES SMD 110 OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
REGULATR 20A BSTR FOR PT7712 SMD datasheet.pdf
TRANS PNP 60V 0.6A TO-92 datasheet.pdf
CABLE ASSY R/A FMAL SNGL 5POS 2M datasheet.pdf
RES 66.5K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf