Vishay/BCcomponents VY2222M35Y5US6UL7
VY2222M35Y5US6UL7 picture photo
Mfg. Part Number
VY2222M35Y5US6UL7
Brief Description
CAP CER 2200PF 440VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
VY2222M35Y5US6UL7.pdf
Availability of VY2222M35Y5US6UL7
QUANTITY
VY2222M35Y5US6UL7 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY2222M35Y5US6UL7
Internal Part NumberEIS-VY2222M35Y5US6UL7
3D ModelVY2.stp
Standard Package1,000
SeriesVY2
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.350" Dia (8.90mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY2222M35Y5US6UL7
Related LinksVY2222M3, VY2222M35Y5US6UL7 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY2222M35Y5US6UL7 Details Description
Related parts for VY2222M35Y5US6UL7
PATCHCORD 1/4" RED 9FT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 1.5NH 200MA 240 MOHM datasheet.pdf
IC TXRX RS485 FULL DUPLEX 14SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
IDC SOCKET 0.079" 34POS datasheet.pdf
Connector Socket 28 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CAP CER 270PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 4.5-9VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
TGARD 400 A0 12" 65M ROLL datasheet.pdf