Vishay/BCcomponents VY2330K29U2JG6TV5
VY2330K29U2JG6TV5 picture photo
Mfg. Part Number
VY2330K29U2JG6TV5
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 33PF 440VAC U2J RADIAL
Datasheet Download
VY2330K29U2JG6TV5.pdf
Availability of VY2330K29U2JG6TV5
QUANTITY
VY2330K29U2JG6TV5 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY2330K29U2JG6TV5
Internal Part NumberEIS-VY2330K29U2JG6TV5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelVY2.stp
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVY2
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max)0.453" (11.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY2330K29U2JG6TV5
Related LinksVY2330K2, VY2330K29U2JG6TV5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY2330K29U2JG6TV5 Details Description
Related parts for VY2330K29U2JG6TV5
IC SUPERVISOR CPU 64K EE 8-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR ADS5485 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 4.096K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X15MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
5PRH 8I 2MM 4W datasheet.pdf