Vishay/BCcomponents VY2330K29U2JS6UV0
VY2330K29U2JS6UV0 picture photo
Mfg. Part Number
VY2330K29U2JS6UV0
Brief Description
CAP CER 33PF 440VAC U2J RADIAL
Datasheet Download
VY2330K29U2JS6UV0.pdf
Availability of VY2330K29U2JS6UV0
QUANTITY
VY2330K29U2JS6UV0 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY2330K29U2JS6UV0
Internal Part NumberEIS-VY2330K29U2JS6UV0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesVY Series Safety Capacitors
3D ModelVY2.stp
Standard Package750
SeriesVY2
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance33pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max)0.453" (11.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY2330K29U2JS6UV0
Related LinksVY2330K2, VY2330K29U2JS6UV0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY2330K29U2JS6UV0 Details Description
Related parts for VY2330K29U2JS6UV0
BATTERY PACK NICAD 9.6V 4400MAH datasheet.pdf
LED GRN DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 33.2KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
SHORTING LINK COMB INSUL 4POLE datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 6.3V X5R 0201 datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
XCEDE HD LEFT 4PVH 8 COL WK datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 600V 1.5A datasheet.pdf