Vishay/BCcomponents VY2332M41Y5UG6UV0
VY2332M41Y5UG6UV0 picture photo
Mfg. Part Number
VY2332M41Y5UG6UV0
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3300PF 440VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
VY2332M41Y5UG6UV0.pdf
Availability of VY2332M41Y5UG6UV0
QUANTITY
VY2332M41Y5UG6UV0 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY2332M41Y5UG6UV0
Internal Part NumberEIS-VY2332M41Y5UG6UV0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelVY2.stp
Standard Package750
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVY2
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance3300pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.413" Dia (10.50mm)
Height - Seated (Max)0.571" (14.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY2332M41Y5UG6UV0
Related LinksVY2332M4, VY2332M41Y5UG6UV0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY2332M41Y5UG6UV0 Details Description
Related parts for VY2332M41Y5UG6UV0
CONN RECEPT 10POS PIN WATERPROF datasheet.pdf
IC FPGA 773 I/O 1020FBGA datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 22POS GOLD SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 32.2VC SMC datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 8.5"L X 6.72"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
IC REG BCK 1.25V 0.6A SYNC SOT23 datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 65W datasheet.pdf