Vishay/BCcomponents VY2392M47Y5US6UV0
VY2392M47Y5US6UV0 picture photo
Mfg. Part Number
VY2392M47Y5US6UV0
Brief Description
CAP CER 3900PF 440VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
VY2392M47Y5US6UV0.pdf
Availability of VY2392M47Y5US6UV0
QUANTITY
VY2392M47Y5US6UV0 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY2392M47Y5US6UV0
Internal Part NumberEIS-VY2392M47Y5US6UV0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelVY2.stp
Standard Package750
SeriesVY2
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance3900pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.433" Dia (11.00mm)
Height - Seated (Max)0.591" (15.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY2392M47Y5US6UV0
Related LinksVY2392M4, VY2392M47Y5US6UV0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY2392M47Y5US6UV0 Details Description
Related parts for VY2392M47Y5US6UV0
SIDAC 110-125V 1A DO214 datasheet.pdf
IC MOTOR CONTROLLER PAR 28TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 630V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
MTRJ KEYED JACK KIT 50/125 RED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS 2MM T/H GOLD datasheet.pdf
RES 787 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP ISOLATION 100KHZ 8SOP datasheet.pdf
RES 1.37K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf