Vishay/BCcomponents VY2470K29U2JG6TV5
VY2470K29U2JG6TV5 picture photo
Mfg. Part Number
VY2470K29U2JG6TV5
Brief Description
CAP CER 47PF 440VAC U2J RADIAL
Datasheet Download
VY2470K29U2JG6TV5.pdf
Availability of VY2470K29U2JG6TV5
QUANTITY
VY2470K29U2JG6TV5 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY2470K29U2JG6TV5
Internal Part NumberEIS-VY2470K29U2JG6TV5
SeriesVY2
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max)0.453" (11.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY2470K29U2JG6TV5
Related LinksVY2470K2, VY2470K29U2JG6TV5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY2470K29U2JG6TV5 Details Description
Related parts for VY2470K29U2JG6TV5
TRANS NPN DARL 60V 1A SOT223 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 50V C0G 0805 datasheet.pdf
RND SPACER 0.125" NYLON 14.22MM datasheet.pdf
RES SMD 12.1K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
ZACK STRIP 10-SECTION WHITE datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
FFC 1 TYPE D 15 CKTS LGT 76 datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 22POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
RES SMD 19.6 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS INLINE SKT M23 datasheet.pdf