Vishay/BCcomponents VY2470K29U2JG6UV0
VY2470K29U2JG6UV0 picture photo
Mfg. Part Number
VY2470K29U2JG6UV0
Brief Description
CAP CER 47PF 440VAC U2J RADIAL
Datasheet Download
VY2470K29U2JG6UV0.pdf
Availability of VY2470K29U2JG6UV0
QUANTITY
VY2470K29U2JG6UV0 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY2470K29U2JG6UV0
Internal Part NumberEIS-VY2470K29U2JG6UV0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelVY2.stp
Standard Package750
SeriesVY2
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance47pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max)0.453" (11.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY2470K29U2JG6UV0
Related LinksVY2470K2, VY2470K29U2JG6UV0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY2470K29U2JG6UV0 Details Description
Related parts for VY2470K29U2JG6UV0
SCREW LOCK KIT, VERTICAL MOUNT datasheet.pdf
IC AMP PUSH PULL SOT115J datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 150V 1A DO214BA datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 2KV Y5R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RES 13 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 1.4A 300 MOHM TH datasheet.pdf
RES 7.68K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 186 I/O 256FTBGA datasheet.pdf
Connector Socket 19 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
OSC MEMS 24.000MHZ H/LV-CMOS SMD datasheet.pdf