Vishay/BCcomponents VY2681M29Y5UG63V7
VY2681M29Y5UG63V7 picture photo
Mfg. Part Number
VY2681M29Y5UG63V7
Brief Description
CAP CER 680PF 440VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
VY2681M29Y5UG63V7.pdf
Availability of VY2681M29Y5UG63V7
QUANTITY
VY2681M29Y5UG63V7 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY2681M29Y5UG63V7
Internal Part NumberEIS-VY2681M29Y5UG63V7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelVY2.stp
Standard Package1,000
PackagingBulk
Capacitance680pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max)0.453" (11.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY2681M29Y5UG63V7
Related LinksVY2681M2, VY2681M29Y5UG63V7 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY2681M29Y5UG63V7 Details Description
Related parts for VY2681M29Y5UG63V7
IC REG LDO 2.5V 3.5A SC63 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 25V NP0 1812 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 20ppm 32pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 2.61K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 109K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
KEYING RECEPT MODULE datasheet.pdf
CONN FPC VERT 18POS 1.00MM SMD datasheet.pdf