Vishay/BCcomponents VY2681M29Y5UG6TV0
VY2681M29Y5UG6TV0 picture photo
Mfg. Part Number
VY2681M29Y5UG6TV0
Brief Description
CAP CER 680PF 440VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
VY2681M29Y5UG6TV0.pdf
Availability of VY2681M29Y5UG6TV0
QUANTITY
VY2681M29Y5UG6TV0 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY2681M29Y5UG6TV0
Internal Part NumberEIS-VY2681M29Y5UG6TV0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelVY2.stp
Standard Package500
SeriesVY2
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max)0.453" (11.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY2681M29Y5UG6TV0
Related LinksVY2681M2, VY2681M29Y5UG6TV0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY2681M29Y5UG6TV0 Details Description
Related parts for VY2681M29Y5UG6TV0
HOOK-UP STRND 26AWG WHITE 100' datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 50V Z5U AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM CRIMP XH 26-30AWG datasheet.pdf
CONN MICRO SD CARD PUSH-PUSH R/A datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.5A 48V datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 2W 15V 133MA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS PIN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CUTTER CARBIDE datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 6PVH 4COL NK datasheet.pdf
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf