Vishay/BCcomponents VY2682M59Y5UG63V7
VY2682M59Y5UG63V7 picture photo
Mfg. Part Number
VY2682M59Y5UG63V7
Brief Description
CAP CER 6800PF 440VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
VY2682M59Y5UG63V7.pdf
Availability of VY2682M59Y5UG63V7
QUANTITY
VY2682M59Y5UG63V7 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY2682M59Y5UG63V7
Internal Part NumberEIS-VY2682M59Y5UG63V7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelVY2.stp
Standard Package500
PackagingBulk
Capacitance6800pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.570" Dia (14.50mm)
Height - Seated (Max)0.728" (18.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY2682M59Y5UG63V7
Related LinksVY2682M5, VY2682M59Y5UG63V7 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY2682M59Y5UG63V7 Details Description
Related parts for VY2682M59Y5UG63V7
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 74A MAX247 datasheet.pdf
DRIVER MOD OPTOCOUPLER PRINT datasheet.pdf
RND SPACER 0.147" NYLON 27.18MM datasheet.pdf
VARISTOR 420V 400A DISC 5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 270VIN 18.5VOUT 25W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 681MA 430 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 26.000MHZ CSNWV SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.3 OHM 5% 200W datasheet.pdf