CUI Inc. VYB10W-Q24-S15-T
VYB10W-Q24-S15-T picture photo
Mfg. Part Number
VYB10W-Q24-S15-T
Manufacturer
Product Category
DC DC Converters
Brief Description
CONVERTER DC/DC 10W 15V 666MA
Datasheet Download
VYB10W-Q24-S15-T.pdf
Availability of VYB10W-Q24-S15-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
VYB10W-Q24-S15-T Order Process
Ship out your order
Specifications of VYB10W-Q24-S15-T
Internal Part NumberEIS-VYB10W-Q24-S15-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationVYB10W-T Series Cert of Compliance
Featured Product10-30 W Chassis Mount DC-DC Converters
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 31/May/2013
Standard Package90
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyDC DC Converters
SeriesVYB10W-T
PackagingTray
TypeIsolated
Voltage - Input9 ~ 36 V
Output15V
Number of Outputs1
Output - 1 @ Current (Max)15 VDC @ 666mA
Output - 2 @ Current (Max)-
Output - 3 @ Current (Max)-
Output - 4 @ Current (Max)-
Power (Watts)10W
Mounting TypeChassis Mount
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency82%
Package / CaseModule
Size / Dimension2.06" L x 2.17" W x 0.75" H (52.3mm x 55.0mm x 19.0mm)
Power (Watts) - Max10W
Approvals-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VYB10W-Q24-S15-T
Related LinksVYB10W-Q, VYB10W-Q24-S15-T Datasheet, CUI Inc. Distributor
VYB10W-Q24-S15-T Details Description
Related parts for VYB10W-Q24-S15-T
HOOK-UP STRND 26AWG BLACK 100' datasheet.pdf
MOSFET N CH 33V 10A WMINI8-F1 datasheet.pdf
RES SMD 400 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MULTI-PAIR 4COND 20AWG 1000' datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 492MA 65 MOHM datasheet.pdf
SUBRACK FOR 19" 6U 84HP 275MM datasheet.pdf
LED PRISM 3MM BI-COLOR SMD datasheet.pdf
CO2 0-2000PPM EVAL KIT datasheet.pdf
096 EURO TYPE R PIN MFBL ASSY datasheet.pdf
TV 4C 4#8(COAX) PIN PLUG datasheet.pdf
LIGHT PIPE PNL MNT 1MM RND .125" datasheet.pdf