AVX Corporation W1A23A270KAT2A
W1A23A270KAT2A picture photo
Mfg. Part Number
W1A23A270KAT2A
Manufacturer
Product Category
Capacitor Arrays
Brief Description
CAP ARRAY 27PF 25V NP0 0504
Datasheet Download
W1A23A270KAT2A.pdf
Availability of W1A23A270KAT2A
QUANTITY
W1A23A270KAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of W1A23A270KAT2A
Internal Part NumberEIS-W1A23A270KAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCapacitor Arrays
SeriesIPC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Dielectric MaterialCeramic
Number of Capacitors2
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0504 (1410 Metric)
Size / Dimension0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max)0.026" (0.66mm)
Ratings-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W1A23A270KAT2A
Related LinksW1A23A2, W1A23A270KAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
W1A23A270KAT2A Details Description
Related parts for W1A23A270KAT2A
CAP TANT 100UF 16V 10% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 0.15A 6SON datasheet.pdf
CABLE 48COND 22AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
IC OSC VCXO 20MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
JFET N-CH 40V datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 20% 100VDC datasheet.pdf