AVX Corporation W1A23C472MAT2F
W1A23C472MAT2F picture photo
Mfg. Part Number
W1A23C472MAT2F
Brief Description
CAP ARRAY 4700PF 25V X7R 0504
Datasheet Download
W1A23C472MAT2F.pdf
Availability of W1A23C472MAT2F
QUANTITY
W1A23C472MAT2F Order Process
Ship out your order
Specifications of W1A23C472MAT2F
Internal Part NumberEIS-W1A23C472MAT2F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4700pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0504 (1410 Metric)
Size / Dimension0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max)0.026" (0.66mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W1A23C472MAT2F
Related LinksW1A23C4, W1A23C472MAT2F Datasheet, AVX Corporation Distributor
W1A23C472MAT2F Details Description
Related parts for W1A23C472MAT2F
JUMPER-H1507TR/A3048L/X 12" datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
LED BACK LITE RED 50MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
RES 300 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
DCDC CONVERTER +/-12VOUT 6W datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE PIN datasheet.pdf