AVX Corporation W1A25C471MAT2A
W1A25C471MAT2A picture photo
Mfg. Part Number
W1A25C471MAT2A
Manufacturer
Product Category
Capacitor Arrays
Brief Description
CAP ARRAY 470PF 50V X7R 0504
Datasheet Download
W1A25C471MAT2A.pdf
Availability of W1A25C471MAT2A
QUANTITY
W1A25C471MAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of W1A25C471MAT2A
Internal Part NumberEIS-W1A25C471MAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCapacitor Arrays
SeriesIPC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Dielectric MaterialCeramic
Number of Capacitors2
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0504 (1410 Metric)
Size / Dimension0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max)0.026" (0.66mm)
Ratings-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W1A25C471MAT2A
Related LinksW1A25C4, W1A25C471MAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
W1A25C471MAT2A Details Description
Related parts for W1A25C471MAT2A
IC OPAMP GP 2MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CT CRIMP-2 REC HSG 6P YELLOW datasheet.pdf
TAPE PTFE SKIVED FILM 1" X 5YD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf